יום ו', יח’ בסיון תשע”ט
דף הבית מרחבי כיתות מרחבי למידה חדר מורים יצירת קשר
ליל סדר חגיגי בכיתה א2, עריכת סדר משותף לכיתות ב1+ב2, ניקיון בכיתות וחדר בריחה "יציאת מצרים" בביצוע סטודנטיות.
מידי שבוע תלמידי כיתה ד1 חונכים את תלמידי כיתה א1, ותלמידי כיתה ד2 חונכים את כיתה א2: לימוד פרשת שבוע בחברותא, שינון וחזרה על חומר לימודי, משחקי חברה והעשרה ועוד.
במסגרת הסיירות של תלמידי כיתות ו', כיתה ו2 החלה לדאוג לשתילת צמחים ונטיעת עצים בט"ו בשבט בחצר ביה"ס, כטיפוח איכות הסביבה. תלמידי ביה"ס זכו לברכת האילנות בבית הספר הודות ליוזמה זו.
שבוע החמ"ד תשע"ט בבית ספרנו התקיים עם מגוון אירועים, טקסים, ימי שיא ועוד תחת משפחת החמ"ד.
מבצע "אוספים נקודות טובות" החל בביה"ס בחודש כסלו. המורים חותמים לתלמידים בפנקס ומחזקים התנהגות חיובית בתחומים הבאים: התנהגות בכבוד למורים, למידה ברצינות ובאחריות, הצטיינות בעזרה, ויתור לחברים, שימוש בלשון נקייה והכנת שיעורי בית. בסיום המבצע, נערך יריד פרסים - חנות "הנקודות הטובות". קניית פרסים ע"פ סך החתימות.
כחלק מתוכנית מיצוי יכולות התלמידים, נבחרה כיתה ג1 לשנה"ל תשע"ט פיילוט להפעלת תוכנית מגמות, הכוללת את התחומים הבאים בהובלת מורים מצוות ביה"ס: משחק דיגיטלי, מגמת מוזיקה, חוג מחול, חוג תיאטרון בובות וחוג אוריגאמטרי'ה. לצורך בחירת המגמות ע"י התלמידים בשיתוף ההורים, נערך כינוס חגיגי ובו הוצגו התכנים בכל המגמה. לסיום, כל התלמידים הכינו נר מאיר וההורים כתבו בו את חוזקותיהם.
קרא עוד...
תלמידי כיתות א'-ג' נהנו משלל הפעילויות החוויתיות שנערכו בקייטנה שנערכה בביה"ס..
בשבוע החמ"ד תלמידי כיתות א1+א2 חגגו בהתרגשות את קבלת הסידור. החגיגה נערכה בטוב טעם. הארוע היה מקסים, מרגש וערכי. ניכר שהילדים והוריהם מאוד נהנו. יהי רצון שתפילותיהם יתקבלו, שתפילות הילדים התמימים יתקבלו לטובה לאהבת ישראל!
בשבוע החמ"ד קישטו את מסדרונות בית הספר תוצרים מדהימים בעקבות קריאת הספרים. יישר כוח למובילים במיזם קוראים למיליון. ליה שושן מכיתה ב/1 מצטיינת בית ספרית. הילדים קראו ספרים רבים וצברו חתימות בכרטיסייה. תודה למורים על שיתוף הפעולה ועידוד הקריאה בכיתות. נקווה שנטמיע בתלמידנו את אהבת הקריאה.
בית ספרנו לוקח חלק בחידון ייחודי המתקיים לראשונה בפורמט זה סביב ספר הספרים, הלב שלנו - התורה הקדושה! במהלך השנה, פעם בחודש יופיעו חידות לפי הנושאים הנלמדים בתכנית הלימודים בתורה ובנביא. בטופס יהיו חידות הקשורות לנושאים שנלמדו. בסוף כל חודש תוכרז הכיתה המצטיינת של החודש. בסוף השנה יתקיים חידון מתוקשב מסכם על כל החומש.
קרא עוד...
קישורים לאתרי תוכן - תורה-פרשות השבוע,נביא, יהדות ועוד
קרא עוד...
הרב נריה זכה לתואר "אבי דור הכיפות הסרוגות" על פועלו הגדול כמייסד ישיבות בני עקיבא וכמי שסלל את הדרך של הציונות הדתית המשלבת את חיי התורה עם חיי המעשה. לצידו סייעה בעבודת הקודש, רעייתו רחל וכפי שהוא עצמו העיד עליה, "שלו ושל כולנו משלה".
קרא עוד...
מחמ"ד מחוז ת"א, הגיע לביקור בביה"ס בליווי המפקחת על היועצות. הן התרשמו מהתוכנית הפועלת בכיתות במסגרת שיעור כישורי חיים. התוכנית, פרי פיתוחן של יועצות ביה"ס ומבוססת על מודל אפר"ת.
בשיעורי מתמטיקה מתקיים קידום תרבות של מצוינות על ידי מנהיגות צעירה: מנטורים / מיני מורים. קבוצה "נבחרת" מובילה למידה. לכל מנטור יש קבוצת תלמידים קבועה. כל מנטור חותם על חוזה אישי עם כל אחד מהתלמידים הלומדים בקבוצתו ומנהל קלסר מסודר.
קרא עוד...
סמלי חג החנוכה מצורות הנדסיות בשילוב עם הלכות, פתרון בעיות ועבודת צוות.
קרא עוד...
מידי חודש הכיתות מאחרות לקבלת שבת כיתות משכבות אחרות. התלמידים שומעים דבר תורה, עורכים קידוש, קבלת שבת עם שירי שבת, בוצעים על החלות ומברכים. כמו כן התלמידים לומדים את ענייני הפרשה בשילוב המשה/המחזה/צפייה בסרטונים.
קרא עוד...
מידי חודש, השכבה/הכיתה שעורכת את טקס החודש, מארחת כיתות אחרות ומעבירה את ערך החודש בפעילות חוויתית. בחודש חשוון, כיתה ה2 ערכה טקס הפרשת חלה, בפרשת חיי שרה לשכבות ד-ו'. התלמידים למדו על הלכות הפרשת חלה והכינו חלות ולחמניות לכבוד שבת.
קרא עוד...
מהנעשה בביה"ס
גלריית תמונות
פינת העברית
תוכנית התקשוב
פינת רב ביה"ס
פינת היועצות
ימי שיא
מידע להורים
חדשות הספורט
מתמטיכיף
שגרירי החודש-קבלת שבת
שישי תרבות
מידעון חודשי
ארכיון-מהנעשה בשנים קודמות
מוכנות לכיתה א'
למידה בשעת חירום