יום ג', יט’ באדר ב' תשע”ט
דף הבית מרחבי כיתות מרחבי למידה חדר מורים יצירת קשר
אגף טכנולוגיות מידע במנהל תקשוב טכנולוגיות ומערכות מידע, מפעיל זו השנה השביעית את תכנית "הקייטנות הדיגיטליות" במהלך חופשת הקיץ. "הקייטנות הדיגיטליות" היא תכנית קורסים מקצועיים מקוונים לתלמידים המקדמים חדשנות חינוכית בסביבה דיגיטלית ולמידה פעילה, עצמאית וחווייתית דרך התנסויות, ממוקדת לומדים, כשהלימוד מלווה בתמיכה, ייעוץ, ליווי ומנטורינג. לראשונה תופעל התכנית השנה גם בחופשת הפסח בתאריכים 14.4-18.4.19 בין השעות 16:00 - 09:00.הקורסים המקוונים מיועדים לתלמידים בכיתות ד' ומעלה ויתמקדו השנה בנושא מדעי המחשב, קוד, רובוטיקה.
בחירת צוות מנהלה, מזכירות וכו'. תלמידי כיתות ו' לימדו בכיתות במקום המורים. כיתות א'-ב' התחפשו בתחפושת כיתתית ברוח הנושא השנתי: האחדות.
כל תלמידי ביה"ס משחקים, מתחרים ונהנים במשחקים לפיתוח חשיבה המותאמים לרמות שונות בקרב התלמידים. הפעילות מועשרת הייתה מועשרת חשיבה ובתכנון והתקיימה ע"י מתנדבי "לאומי קארד".
חלוקת תעודות הצטיינות חודשיות, פעילות ערכית התנדבותית: הכנת משלוח מנות לחיילים בודדים וכתיבת איגרת ברכה לפורים, מכתבים ה​מחממים את הלב. כל כיתה עטפה קרטונים ודאגה למצרכי מזון וכד'.
לכבוד ר"ח כיתות ד' הפעילו את תלמידי ביה"ס בתחנות ספורטיביות ומהנות.
נחל אלכסנד רוצבי הנחל. (צפייה בדגי השפמנון) פעילות חוויתית – בישולי שדה
היכנסו לכתבה וצפו בשלל הפעילויות המשמחות והאווירה השמחה שהייתה בבית ספרנו.
מבצע "אוספים נקודות טובות" החל בביה"ס בחודש כסלו. המורים חותמים לתלמידים בפנקס ומחזקים התנהגות חיובית בתחומים הבאים: התנהגות בכבוד למורים, למידה ברצינות ובאחריות, הצטיינות בעזרה, ויתור לחברים, שימוש בלשון נקייה והכנת שיעורי בית. בסיום המבצע, נערך יריד פרסים - חנות "הנקודות הטובות". קניית פרסים ע"פ סך החתימות.
התכנסות תלמידי ביה"ס בשכבות א'-ג', ד'-ו'. נערכה שיחה ע"י המנהלת והיועצת. חולקו תעודות הוקרה למנטורים בליווי הפעילות עם תלמידי כיתות ב' ביום המאה. כמו"כ חולקו תעודות הצטיינות לתלמידים שצברו את מירב החתימות בפנקס במבצע "נקודה טובה".
למידה חוויתית באמצעות שירים, משחקים, המחזה ותאטרון בובות. סופר - קניית מוצרים, הכנת תוצרים בהתאם לחג ולמועד,חידונים מתוקשבים ועוד.
במסגרת למידה משמעותית וחדשנות בלימודי קודש בשיעורי נביא התלמידים מביימים את הנלמד בהצגה תוך שימוש בתחפושות: מלחמת העי ושבועה לגבעונים (כיתה ג2), בשיעורי תורה: בניית דגמים כהערכה חלופית עשרת המכות (כיתה ג2), תיבות נוח (כיתה ב2), משחקי למידה לסיום פרשה. בבקבוק יש שאלות על הפרשה (כיתה ב1) ועוד.
כחלק מתוכנית מיצוי יכולות התלמידים, נבחרה כיתה ג1 לשנה"ל תשע"ט פיילוט להפעלת תוכנית מגמות, הכוללת את התחומים הבאים בהובלת מורים מצוות ביה"ס: משחק דיגיטלי, מגמת מוזיקה, חוג מחול, חוג תיאטרון בובות וחוג אוריגאמטרי'ה. לצורך בחירת המגמות ע"י התלמידים בשיתוף ההורים, נערך כינוס חגיגי ובו הוצגו התכנים בכל המגמה. לסיום, כל התלמידים הכינו נר מאיר וההורים כתבו בו את חוזקותיהם.
קרא עוד...
תלמידים מכיתות ה'-ו' בוחרים ביוזמה. כל סיירת אחראית להוביל את הנושא בביה"ס, ליזום רעיונות חדשים ולהיות שותפים בעשייה למען תלמידי ביה"ס. הסיירות: כיתה ה2: "הקהל", וועדת קישוט, כיתה ו1: "מיחזורלדת", כיתה ו2: גינון, כיתה ו3: סיירת חסד. כמו כן סיירת מעברים-ילדי הגנים. יישר כח לצוות המנהיג את הסיירת ולתלמידים השותפים למהלך.
קרא עוד...
בית ספרנו לוקח חלק בחידון ייחודי המתקיים לראשונה בפורמט זה סביב ספר הספרים, הלב שלנו - התורה הקדושה! במהלך השנה, פעם בחודש יופיעו חידות לפי הנושאים הנלמדים בתכנית הלימודים בתורה ובנביא. בטופס יהיו חידות הקשורות לנושאים שנלמדו. בסוף כל חודש תוכרז הכיתה המצטיינת של החודש. בסוף השנה יתקיים חידון מתוקשב מסכם על כל החומש.
קרא עוד...
קישורים לאתרי תוכן - תורה-פרשות השבוע,נביא, יהדות ועוד
קרא עוד...
הרב נריה זכה לתואר אבי "דור הכיפות הסרוגות" על פועלו הגדול כמייסד ישיבות בני עקיבא וכמי שסלל את הדרך של הציונות הדתית המשלבת את חיי התורה עם חיי המעשה. לצידו סייעה בעבודת הקודש, רעייתו רחל וכפי שהוא עצמו העיד עליה, "שלו ושל כולנו משלה".
קרא עוד...
צוות החינוך הלשוני במשרד החינוך יצא במיזם "קוראים למיליון" - זהו אתגר שאפתני בו תלמידי בתי הספר היסודיים בחמ"ד קוראים יחד מליון ספרי קריאה עפ"י בחירתם מיום השפה העברית ועד שבוע החמ"ד. כל מחנכת קיבלה תיקיית שקף וכרטיסי קריאה עבור תלמידיה - "קוראים למיליון", ועליה לנקב את הכרטיסייה או לאשר בחתימתה את קריאת הספר ע"י התלמידים.
בשיעורי מתמטיקה מתקיים קידום תרבות של מצוינות על ידי מנהיגות צעירה: מנטורים / מיני מורים. קבוצה "נבחרת" מובילה למידה. לכל מנטור יש קבוצת תלמידים קבועה. כל מנטור חותם על חוזה אישי עם כל אחד מהתלמידים הלומדים בקבוצתו ומנהל קלסר מסודר.
קרא עוד...
סמלי חג החנוכה מצורות הנדסיות בשילוב עם הלכות, פתרון בעיות ועבודת צוות.
קרא עוד...
מידי חודש הכיתות מאחרות לקבלת שבת כיתות משכבות אחרות. התלמידים שומעים דבר תורה, עורכים קידוש, קבלת שבת עם שירי שבת, בוצעים על החלות ומברכים. כמו כן התלמידים לומדים את ענייני הפרשה בשילוב המשה/המחזה/צפייה בסרטונים.
קרא עוד...
מידי חודש, השכבה/הכיתה שעורכת את טקס החודש, מארחת כיתות אחרות ומעבירה את ערך החודש בפעילות חוויתית. בחודש חשוון, כיתה ה2 ערכה טקס הפרשת חלה, בפרשת חיי שרה לשכבות ד-ו'. התלמידים למדו על הלכות הפרשת חלה והכינו חלות ולחמניות לכבוד שבת.
קרא עוד...
תוכנית התקשוב
גלריית תמונות
מהנעשה בביה"ס
פינת רב ביה"ס
פינת העברית
פינת היועצות
ימי שיא
מידע להורים
חדשות הספורט
מתמטיכיף
שגרירי החודש-קבלת שבת
שישי תרבות
מידעון חודשי
ארכיון-מהנעשה בשנים קודמות
מוכנות לכיתה א'
למידה בשעת חירום