יום ג', ז’ בחשון תשע”ט
דף הבית מרחבי כיתות מרחבי למידה חדר מורים יצירת קשר
קישורים לאתרי פרשת שבוע בהם ניתן להיעזר.
קרא עוד...
הרב נריה זכה לתואר אבי "דור הכיפות הסרוגות" על פועלו הגדול כמייסד ישיבות בני עקיבא וכמי שסלל את הדרך של הציונות הדתית המשלבת את חיי התורה עם חיי המעשה. לצידו סייעה בעבודת הקודש, רעייתו רחל וכפי שהוא עצמו העיד עליה, "שלו ושל כולנו משלה".
קרא עוד...
במסגרת לימוד סביב דמות החמ"ד השנתית, בחרנו להטמיע את דמות הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל בדרך חוויתית ומגוונת. הקמנו מרחב לימודי המכיל סיפורים על גדולתו של הרב, משחק זכרון אימפורמטיבי ומשחקים דיגיטליים שיצרו תלמידים. מידי שבוע התארחו בחדר תלמידי הכיתות השונות. נציגי תל' כיתה ו'2 הציגו בדרך חוויתית ומרתקת את דמותו של הרב ופועלו.
קרא עוד...
הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל נבחר על ידי משרד החינוך לייצג את דמות השנה לחינוך הממלכתי דתי לשנה"ל תשע"ח, כרב מקובל, ציוני ודמות מופת ורבגונית בחברה הישראלית. היכנסו לכתבה כדי לצפות במרחב הוירטואלי שהקמנו, ולשחק במשחקי למידה מתוקשבים בהכנת תלמידים.
קרא עוד...
הדמויות השנתיות של החמ"ד לשנת תשע"ז הם הרב שלמה והרבנית צפיה גורן. הרב שלמה גורן כיהן במשך שנים רבות כרב הראשי לצה"ל וכרב הראשי לישראל ונצרב בזיכרון העם היהודי בתקיעת השופר ברגע שחרור הכותל המערבי הרבנית צפיה גורן הייתה אשת חינוך גדולה וכיהנה כנשיאת תנועת האישה הדתית 'אמונה' על תרומתם הכבירה למדינת ישראל לעם ישראל ולתורת ישראל, נבחרו הרב והרבנית להוות דמויות מופת שלאורם נחנך השנה את ילדי החמ"ד בכל מוסדות החינוך הדתי.
קרא עוד...
במסגרת תוכנית רב-שנתית לטיפוח זהות ציונית דתית לתלמידי החמ"ד, בחר מניהל החמ"ד לעסוק בשנת הלימודים תשע"ו בדמותם של הרב והרבנית יוסף וברכה קאפח זצ"ל - קורות חייהם, פועלם, מפעליהם ואישיותם המיוחדת.
קרא עוד...
בחמ"ד הוקדשה שנה"ל תשע"ה לדמותו של הרב שאול ישראלי זצ"ל. כל תלמידי ביה"ס עסקו בדמותו של הרב. מטרת התוכנית ”לעודד ולטפח בקרב תלמידי החמ"ד מידות של תלמיד חכם לאור דמותו של הרב. באמצעות עיסוק בדמותו של הרב, נחבב ונקרב את עולם ההלכה וההקפדה על קיום מצוות וכן נכיר את משנתו החינוכית ותפיסת עולמו הציונית דתית.
קרא עוד...
הרב חיים דוד הלוי זצ"ל רבה הראשי של תל אביב יפו, מחבר ספרים רבים וחבר מועצת הרבנות הראשית. דמותו המאירה, מאמריו והליכותיו ישמשו מופת למשפחת החמ"ד.
קרא עוד...
הרב צבי יהודה קוק זצ"ל ראה בשמירת חזונו של אביו, הרב קוק, מטרה מרכזית בחייו. הוא היה מנהיגה של היהדות התורנית הציונית הדתית. איש צנוע ועניו, ועל אף זאת מנהיג כריזמטי, מחולל תנועה רעיונית בעלת השפעה אדירה, שלזכותה יש לזקוף את המפעל ההתיישבותי והחינוכי הגדול ביותר בכל תולדות ההתיישבות היהודית בארץ ישראל בדור האחרון.
קרא עוד...
גלריית תמונות
מידע להורים
.
פינת רב ביה"ס
פינת העברית
מהנעשה בביה"ס
תוכנית התקשוב
חדשות הספורט
מתמטיכיף
שגרירי עתי"ד
ימי שיא
שישי תרבות
מידעון חודשי
ארכיון-מהנעשה בשנים קודמות
למידה בשעת חירום