בית ספר מקור חיים בני ברק

בית ספר מקור חיים בני ברק

יום המאה - יום שיא לכיתות א'-ב'

יום המאה ללימודים נחגג בבית הספר עם 13-15 תחנות חווייתיות לחמש הכיתות א'-ב'. הילדים למדו את שיר המאה, חקרו תוך משחקים את לוח המאה, התחרו זה בזה, הכינו משימות יצירה, שיחקו באולינג, קליעה למטרה, סולמות ונחשים, המציאו 100 תרגילים, בנו מגדלי המאה, יצרו שרשראות ממאה חרוזים, ציירו איך הם יראו כשיהיו בני 100, הרכיבו פאזלים, שרו קריוקי והתחרו על המצאת ריקודים לשיר המאה. כל ילד וילדה יצאו עם כוכב סוכריות שבו רשום שהם כבר 100 ימים לומדים בבית הספר השנה. כיתות ב' הכינו אף את כתר המאה. ישר כוח למורים ולחונכים שסייעו ולימדו את הילדים.

תוכנית התקשוב

‏אליפות הסייבר – תחרות Junior Coding SkillZ

בית ספרנו משתתף השנה באליפות הסייבר הישראלית של משרד החינוך. מטרת האליפות היא לקרב תלמידים אל תחומי המדעים והטכנולוגיה באופן מהנה ומאתגר. האליפות מבוססת על סדרת משחקים שמזכים בנקודות (״כוכבים״) ופרסי התקדמות. המשחקים מניחים יסודות לתכנות, ומאפשרים לילדיo לגלות בעצמם את כללי התכנות באמצעות משחקים. שיטת הגילוי העצמי מפתחת סקרנות, יצירתיות, ובטחון עצמי.

לקראת כיתה א'

קורס מוכנות לכתה א' יוצא לדרך...

גלריית תמונות

עשרה בטבת ויום הקדיש הכללי-תערוכה ע"י כיתה ג1

הפעילות לעשרה בטבת היתה באמצעות תערוכה שהוקמה בכיתה ג1. התלמידים הציגו והסבירו את נושא השואה ברגש רב, וידעו להעביר את החומר בצורה מעשירה מאוד. היה מרשים מאוד לראות את התלמידים מדריכים ומעבירים את המידע. ישר כח!

מהנעשה בביה"ס

כישרון נולד במקור חיים

אירוע כישרונות צעירים של תלמידי כיתות ג'-ו' נערך בבית ספרנו בנר ראשון של חנוכה תשע"ח. התלמידים שהשתתפו בתחרות הביעו כישרון מיוחד בתחומים: שירה, ריקוד, ציור, תיפוף וכו'. נערך שלב האודישנים בהם התלמידים הציגו קטע של הכישרון. לאחר תוצאות הבחירה הם עלו לשלב התחרות. יישר כוח לתלמידים המקסימים שריגשו אותנו במופע מיוחד ומרגש זה!

קבלת שבת - "לכה דודי לקראת כלה"

רכזת עתי"ד ורב ביה"ס החלו בסבב של "קבלת שבת" בה הילדים זוכים לשיר מפיוטי השבת, לשוע דבר תורה מפרש השבוע, סיפור וכן לטעימה מחלות מתוקות של שבת.

סיירות יוצאות לדרך

גם השנה אנו ממשיכים במסורת זו. תלמידים מכיתות ה'-ו' בוחרים סיירת פעולה המועדפת עליהם. כל סיירת אחראית להוביל את הנושא בביה"ס. הסיירות: "הקהל", תקשוב, הפסקה פעילה, מעברים-ילדי הגנים, בריאות ועתי"ד. יישר כח לצוות המנהיג את הסיירת ולתלמידים השותפים למהלך.

ביקור וועדת פרס חינוך ארצי

בית ספרנו מועמד לקבלת פרס חינוך מטעם מנהל החמ"ד. הוועדה ביקרה בביה"ס. המטרה הייתה להציג את 5 יעדי החמ"ד – כיצד הם באים לידי ביטוי בעשייה החינוכית היומיומית. זו הזדמנות לומר תודה להורים, לנציגי הקהילה, לבוגרים, למורים ולתלמידים שהציגו ולקחו חלק פעיל ביום זה.

המנון מקור חיים

פינת רב ביה"ס

מרחב למידה - חדר הרב גץ זצ"ל

כנו כן הוקם מרחב למידה וירטואלי, ובו מידע על פעילותו העניפה של הרב, ומשחקים דיגיטליים שתלמידי בית הספר יצרו.

הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל

הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל נבחר על ידי משרד החינוך לייצג את דמות השנה לחינוך הממלכתי דתי, כרב מקובל, ציוני ודמות מופת ורבגונית בחברה הישראלית. היכנסו לכתבה כדי לצפות במרחב הוירטואלי שהקמנו, ולשחק במשחקי למידה מתוקשבים בהכנת תלמידים.

חדשות הספורט

שיעורי אירובי דנס

ספיד טאקס - פעילות צבעונית ביום נעים בבית העץ

התלהבות והנאה לכל הילדים!

מתמטיכיף

למידה משמעותית בכיתה א2 - המורה שרון

בהשראת יום המאה ספרנו, מנינו, ארזנו לעשרות, בנינו ונהנינו לבנות את המאה בלבני הדי ג'י. אח"כ ספרנו במאות והגענו גם לאלף....כמו כן שיחקנו ותרגלנו את הנושאים: מספרים עוקבים וקודמים, רצף מספרים, סדרה עולה ויורדת, גדול, קטן ושווה בעזרת "תני התנין", לימוד כתיבת מספרים בצורה נכונה דרך מסלול מכוניות, זיהוי מספרים והתאמת כמויות.

חדר מתמטיקה

חדשות מתמטיקה - למידה משמעותית

בכיתה ה1 נערכה למידה משמעותית של חישובי היקף ושטח צורה מורכבת. לשם חישוב ההיקף, הילדים הלכו על קווי הצורה וספרו את הדילוגים על פי משבצות הבלטות שעל הרצפה. בנוסף, לשם חישוב שטח, הילדים ספרו את מספר הקוביות של המרצפות שמהן מורכבת הצורה. בשלב השני של הפעילות, השתנה שטח הצורה, בעוד שההיקף נשאר אותו הדבר. הילדים התבקשו לבדוק את השינוי ולהסבירו, ולבסוף לחשוב על שינוי נוסף שיקטין את השטח בעוד שההיקף יישאר כפי שהיה. הפעילות כללה שיח מתמטי והייתה חווייתית מאוד עבור כל התלמידים.

פינת העברית

פעילות חוויתית בכיתה ב2 - בעקבות קריאת ספרים במסגרת "ספריית פיג'מה"

פינת קריאה

הקמנו פינות קריאה בקומות א' וב' בבית הספר.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA