בית ספר מקור חיים בני ברק

בית ספר מקור חיים בני ברק

.

מכתב הוקרה לצוות - סיום שנה"ל תשע"ח

מכתב להורים לסוף שנת תשעח

מידע להורים

רשימת ספרים תשע"ט

הורים יקרים! היכנסו לכתבה, בכדי להוריד את רשימת ספרי הלימוד לקראת שנה הבאה, שנה"ל תשע"ט. בהצלחה לכולנו!

פינת העברית

מצעד הספרים תשע"ח

גלריית תמונות

טקס יום ירושלים

בית ספרנו חגג את יום ירושלים, כ"ח באייר ברוב עם, לציון 70 שנה למדינה, ו-51 שנים לאיחוד ירושלים. כל תלמידי בית הספר הופיעו בשירים ובריקודים, והציגו במופע את חוזקותיהם. יישר כח גדול לכל העוסקים במלאכה. הערב היה ערכי, מרגש ומושקע.

צעדת יום ירושלים ברחובות בני ברק - תלמידי כיתות ו'

טקס יום הזיכרון ויום העצמאות ה-70 למדינת ישראל

מסיבת סידור

מהנעשה בביה"ס

English lessons בכיתות ב'-ג'

תלמידי כיתות ב' מתאמנים בכתיבת שמם ובהעשרת אוצר המילים ע"ג לוחות מחיקים. תלמידי כיתה ג1 קיבלו משימת קריאה באנגלית במסגרתה הם צריכים לקרוא מילים ולהחתים מורות שישמעו אותם ויאשרו שאכן קראו נכון.

כישרון נולד במקור חיים

אירוע כישרונות צעירים של תלמידי כיתות ג'-ו' נערך בבית ספרנו בנר ראשון של חנוכה תשע"ח. התלמידים שהשתתפו בתחרות הביעו כישרון מיוחד בתחומים: שירה, ריקוד, ציור, תיפוף וכו'. נערך שלב האודישנים בהם התלמידים הציגו קטע של הכישרון. לאחר תוצאות הבחירה הם עלו לשלב התחרות. יישר כוח לתלמידים המקסימים שריגשו אותנו במופע מיוחד ומרגש זה! היכנסו לכתבה וצפו בסרטון מהאירוע.

קבלת שבת - "לכה דודי לקראת כלה"

רכזת עתי"ד ורב ביה"ס החלו בסבב של "קבלת שבת" בה הילדים זוכים לשיר מפיוטי השבת, לשמוע דבר תורה מפרשת השבוע, סיפור וכן לטעימה מחלות מתוקות של שבת.

סיירות יוצאות לדרך

גם השנה אנו ממשיכים במסורת זו. תלמידים מכיתות ה'-ו' בוחרים סיירת פעולה המועדפת עליהם. כל סיירת אחראית להוביל את הנושא בביה"ס. הסיירות: "הקהל", תקשוב, הפסקה פעילה, מעברים-ילדי הגנים, בריאות ועתי"ד. יישר כח לצוות המנהיג את הסיירת ולתלמידים השותפים למהלך.

ביקור וועדת פרס חינוך ארצי

בית ספרנו מועמד לקבלת פרס חינוך מטעם מנהל החמ"ד. הוועדה ביקרה בביה"ס. המטרה הייתה להציג את 5 יעדי החמ"ד – כיצד הם באים לידי ביטוי בעשייה החינוכית היומיומית. זו הזדמנות לומר תודה להורים, לנציגי הקהילה, לבוגרים, למורים ולתלמידים שהציגו ולקחו חלק פעיל ביום זה.

המנון מקור חיים

פינת רב ביה"ס

הלכות פסח תשע"ח

מרחב למידה - חדר הרב גץ זצ"ל

כנו כן הוקם מרחב למידה וירטואלי, ובו מידע על פעילותו העניפה של הרב, ומשחקים דיגיטליים שתלמידי בית הספר יצרו.

הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל

הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל נבחר על ידי משרד החינוך לייצג את דמות השנה לחינוך הממלכתי דתי, כרב מקובל, ציוני ודמות מופת ורבגונית בחברה הישראלית. היכנסו לכתבה כדי לצפות במרחב הוירטואלי שהקמנו, ולשחק במשחקי למידה מתוקשבים בהכנת תלמידים.

תוכנית התקשוב

מהנעשה בשבוע הגלישה הבטוחה תשע"ח

שבוע זה הוקדש בכל הכיתות ללמידה בנושא השנתי: "לפני ה share חושבים על החבר!". תלמידי כיתות ה'-ו' השתתפו בשיעורים מקוונים "אקדמיה ברשת" בנושא. תלמידי כיתות ו' השתתפו בפעילות ניסוח קוד אתי ארצי. כמו כן הוזמן שוטר עירוני להרצות לתלמידים על זהירות ומניעת פגיעה ברשת.

‏אליפות הסייבר – תחרות Junior Coding SkillZ

בית ספרנו משתתף השנה באליפות הסייבר הישראלית של משרד החינוך. מטרת האליפות היא לקרב תלמידים אל תחומי המדעים והטכנולוגיה באופן מהנה ומאתגר. האליפות מבוססת על סדרת משחקים שמזכים בנקודות (״כוכבים״) ופרסי התקדמות. המשחקים מניחים יסודות לתכנות, ומאפשרים לילדיo לגלות בעצמם את כללי התכנות באמצעות משחקים. שיטת הגילוי העצמי מפתחת סקרנות, יצירתיות, ובטחון עצמי.

חדשות הספורט

יום הספורט והבריאות

יום ספורט היתולי-לכבוד פורים

מתמטיכיף

הכנת משחקים ע"י תלמידי כיתות ה'-ו' - הערכה חלופית

טעימה מלמידה ותרגול הנלמד בקבוצות של מנטורים

למידה משמעותית- בכיתה ה1

מתכוננים לבחינה עם אוכל, המחשות, מקרן ויחד עם זאת אווירה של בית.

פורימטיקה - יום שיא לכבוד חג הפורים

חדר מתמטיקה

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA